بازهم سیستم های وبلاگ نویسی …

admin عمومي

 شرکت Automattic   که در  وردپرس دات کام سرویس رایگان وبلاگ نویسی ارائه می دهد در اقدامی فضای ذخیره سازی که به کاربرانش ارائه می داد را از ۵۰ مگابایت به ۳ گیگابایت !!! افزایش داد در حالی که بلاگر ۱ گیگابایت فضا در اختیار کاربرانش قرار می دهد.شرکت ورد پرس توانست با استفاده از زبان فارسی کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند اما هر از گاهی مشاهده می کنیم وبلاگ های فارسی توسط سیستم های خارجی زبان بسته می شوند !
دلیل استفاده از سیستم های خارجی توسط ایرانیان طبق نظر من عدم پاکسازی وبلاگهای مستهجن است.شاید ورد پرس در چند مورد این کارها را انجام داده ولی از سوی بلاگر اقدامی صورت نمی گیرد.بلاگر به بستن وبلاگ های خلاف سیاست معتقد است! باید در نظر داشت وبلاگ نویسی در فضای فارسی هم دارای آزادی بیان است و هم مسدود سازی وبلاگها ! استفاده از تبلیغات در بالای وبلاگها از دیگر مشکلات کاربران ایرانی است و همین موضوع باعث تغییر سرویس دهنده وبلاگ فارسی یک فرد می شود.
همچنین باید دانست که سیستم هایی نظیر ورد پرس که داری بیش از سیصد سرور اختصاصی می باشند و قابل مقایسه با سیستم های فارسی نیستند که حد اکثرا از۳ سرور استفاده می کنند؛ ولی می توان گفت شاید از نظر سخت افزاری سرویس های وبلاگ فارسی عقب هستند ولی از نظر برنامه نویسی و ارائه جدید ترین سیستم ها هم اکنون سیستم های فارسی پیشرو هستند و ما هر از گاهی شاهد ارائه سیستم های جدید و جالب از طرف ایرانیان هستیم.
با ارائه این خدمات از طرف سیستم های خارجی زبان که تازه اقدام به منتشر کردن زبان پارسی کرده اند امیدواریم سیستم های ایرانی به رقابت با این سیستم ها بپردازند و از مهاجرت وبلاگ های فارسی به سیستم هایی نظیر ورود پرس جلوگیری کنیم ولی این امر (فارسی سازی سیستم های خارجی) اقدامی است برای به رسمیت شناسی زبان فارسی در دنیای سایبر که این هم میتواند از دیگر مزیت های این موضوع باشد.

شاید دوست داشته باشید:

۴ نکته اساسی

لای برگای کتابا دنبال خودت نگرد !تو غبارا تو سرابا دنبال خودت نگرد !گم نکن خودت رو تو دنیای تردید […]

خدا رو چه دیدی …

خدا رو چه دیدی …

میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت

میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت می خواری و مستی ره و رسم دگری داشت پیمانه نمی داد به پیمان […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>