بازهم سیستم های وبلاگ نویسی …

 شرکت Automattic   که در  وردپرس دات کام سرویس رایگان وبلاگ نویسی ارائه می دهد در اقدامی فضای ذخیره سازی که به کاربرانش ارائه می داد را از ۵۰ مگابایت به ۳ گیگابایت !!! افزایش داد در حالی که بلاگر ۱ گیگابایت فضا در اختیار کاربرانش قرار می دهد.شرکت ورد پرس توانست با استفاده از زبان فارسی کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند اما هر از گاهی مشاهده می کنیم وبلاگ های فارسی توسط سیستم های خارجی زبان بسته می شوند !
دلیل استفاده از سیستم های خارجی توسط ایرانیان طبق نظر من عدم پاکسازی وبلاگهای مستهجن است.شاید ورد پرس در چند مورد این کارها را انجام داده ولی از سوی بلاگر اقدامی صورت نمی گیرد.بلاگر به بستن وبلاگ های خلاف سیاست معتقد است! باید در نظر داشت وبلاگ نویسی در فضای فارسی هم دارای آزادی بیان است و هم مسدود سازی وبلاگها ! استفاده از تبلیغات در بالای وبلاگها از دیگر مشکلات کاربران ایرانی است و همین موضوع باعث تغییر سرویس دهنده وبلاگ فارسی یک فرد می شود.
همچنین باید دانست که سیستم هایی نظیر ورد پرس که داری بیش از سیصد سرور اختصاصی می باشند و قابل مقایسه با سیستم های فارسی نیستند که حد اکثرا از۳ سرور استفاده می کنند؛ ولی می توان گفت شاید از نظر سخت افزاری سرویس های وبلاگ فارسی عقب هستند ولی از نظر برنامه نویسی و ارائه جدید ترین سیستم ها هم اکنون سیستم های فارسی پیشرو هستند و ما هر از گاهی شاهد ارائه سیستم های جدید و جالب از طرف ایرانیان هستیم.
با ارائه این خدمات از طرف سیستم های خارجی زبان که تازه اقدام به منتشر کردن زبان پارسی کرده اند امیدواریم سیستم های ایرانی به رقابت با این سیستم ها بپردازند و از مهاجرت وبلاگ های فارسی به سیستم هایی نظیر ورود پرس جلوگیری کنیم ولی این امر (فارسی سازی سیستم های خارجی) اقدامی است برای به رسمیت شناسی زبان فارسی در دنیای سایبر که این هم میتواند از دیگر مزیت های این موضوع باشد.

در تاريخ ۰۶/بهمن/۱۳۸۶ بدون دیدگاه برچسب ها :

نوشته شده توسط admin

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است.
پیاده سازی : جوان میزبان