بیت کوین یا بزرگترین شبکه ی دزد ؟!

1401778859_bitcoin.jpg

admin تحليل ها , , , ,

فکر کنید یک مسئله بزرگ ریاضی هست که برای حل آن نیاز به هزاران ابر سرور هست ، اما واقعا چقدر هزینه بر خواهد بود تا این ابر سرور ها تهیه و برای حل این مسئله بصورت یکپارچه عمل کنند ؟

باید بدانیم تا سال ۲۰۰۵ تعداد استفاده کنندگان از شبکه اینترنت در کل دنیا ۱,۰۱۸,۰۵۷,۳۸۹ نفر بوده است . اگر هر کس یک رایانه با کمترین سخت افزار ممکن داشته باشد ، با اتصال این تعداد به یکدیگر سیستم پردازشگر بسیار قدرتمندی راه اندازی می شود .
بیت کوین ادعا می کند برای حل مسائل پیچیده از سخت افزار شما استفاده می کند . اما اینکه به جای استفاده از واحد اصلی پردازشگر یعنی CPU از GPU استفاده می کند . دلیل استفاده از پردازشگر کارت گرافیک برای پردازش ریاضی این است که سرعت و حجم بالاتری را میتواند پردازش نماید .لذا در تمامی مقالاتی که در سراسر جهان در مورد بیت کوین و نحوه در آمد آن مطرح گردیده از پردازش توسط کارت گرافیک صحبت می کند ، یعنی اگر کارت گرافیک با قابلیت و کیفیت بالاتری داشته باشید ، در آمد بیشتری خواهید داشت .
بیت کوین خود را با طلا مقایسه می کند ، این قیاس چه معنی دارد ؟ همانطور که طلا را از معادن استخراج میکنند ، بیت کوین طلا را از سخت افزار شما (کارت گرافیک) استخراج می کند . صرافی هایی در سراسر دنیا بیت کوین را می خرند . همین الآن این سوال برایتان پیش می آید ، چیزی که اصلا وجود ندارد را چه کسی میخرد ؟ بگذارید کمی جانب دید به مسئله را عوض کنیم .
فکر کنید شما در منزل کاری انجام می دهید ، به ازای کار در منزل مبلغی را بعنوان حقوق دریافت می کنید ، حالا این کار را رایانه شما که روشن است انجام میدهد ، هزینه برق و اینترنت مصرفی ، هزینه سخت افزار مصرفی و زمان مصرف شده باید با بیت کوین بدست آمده برابری داشته باشد و حتی سود کنید .
همانطور که شاهد بودیم در سالهای گذشته سیستم هایی بعنوان پرداخت به ازای کلیک فعال بودند ، مثلا به ازای هر کلیک به شما ده ریال می دادند ، هنوز به خاطر دارم در سال ۱۳۸۵ یا ۱۳۸۶ اوج این سیستم ها بود که در اکثر اوقات در آمد شما را هیچ گاه پرداخت نمی کردند . در حال حاضر سیستم های کلیکی وضعیت بهتری دارند و اعتبار بهتری پیدا کردند . اما استفاده کنندگان همیشه بر موج صحبت های مطرح شده و بی منبع سوارند . احساس می کنم نیاز هست برای فعالیت خود تحقیقاتی انجام دهید . اگر برای مثال ، برای خواهرتان خواستگاری بیاید طبق رسم موجود از تحقیقات چشم پوشی نمی کنید. زمان شما ارزشمند است ، میتوانید به اصطلاح زمان را ناموس خود بدانید ! فکر کنید و تخمین بزنید آیا زمانی که صرف می کنید ارزش درآمد حاصله را دارد یا خیر ؟
در فرآیند بیت کوین ، شما هیچگاه نمیدانید چه پردازشی با رایانه تان انجام خواهد شد . رایانه ای که اطلاعات شخصیتان را نگهداری می کند در حال انجام محاسبات و فرآیند ارسال اطلاعات محاسبه شده می باشد !
بیت کوین اطلاعات موجود در شبکه خود را کد کرده و در بلاک های مختلف قرار میدهد ، سپس این بلاک ها در زنجیره ای از کاربران به اشتراک گذاری شده و چرخش پیدا میکند .
اما اینکه کنار فعالیت بالا با رایانه شما کار دیگری انجام می شود یا خیر را خدا میداند !حال این سوال پیش می آید که بیت کوین که زیر نظر هیچ نهاد دولتی در هیچ کشوری نیست ، چه اطلاعاتی را پردازش می کند ؟! علاوه بر همه مسائل شک بر انگیز بالا باید بدانید که ارزش هر بیت کوین ، به چندصد دلار می رسد و این یعنی یک درآمد عالی برای یک واحد پول مجازی که خرید و فروش می شود .

ویکی پدیا از بیت کوین می گوید :
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%DB%8C%D8%AA_%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86

شاید دوست داشته باشید:

نصب اوپن سوزه کنار ویندوز ۷

امروز می خوام ی مطلب کوتاهی در مورد نصب لینوکس اوپن سوزه ۱۲ در کنار ویندوز ۷ بنویسم . سوال […]

گوگل پلاس

همانطور که می دانید گوگل طی سالهای قبل هدف راه اندازی یک شبکه اجتماعی برای رقابت با فیس بوک را […]

پروتکل اینترنت نسخه ۶

روز ۱۸ خرداد روز جهانی آی پی نسخه ۶ بود که گوگل و یاهو و فیس بوک و … برای […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>