میزبانی سایت های ایرانی در داخل؛ خوب یا بد ؟

چرا باید سایت های ایرانی بر روی سرور های خارجی پشتیبانی شوند ؟
عده ای دلیل این کار را سرویس دهی و کیفیت بالای سرور های خارجی می دانند ولی چطور ؟ آیا امکان ندارد ما در ایران خودمان سرویس دهی با کیفیت داشته باشیم !هرچند که قیمیت چنین کاری در داخل کشور بسیار بالاست و چه بسیار سایت های معروف ایرانی که به دلیل کم هزینه تر بودن سرور های خارجی ؛ از آنها استفاده می کنند .امروز که داشتم سایت خبر گزاری وبنا را می خواندم به خبری با محتوای زیر بر خوردم !
محمود خسروی گفت : “با توجه به اینکه میزبانی اکثر سایت های داخلی خصوصی و دولتی در خارج از کشور صورت می گیرد و با توجه به ضرورت طبقه بندی اطلاعات محرمانه و حفظ آنها در داخل کشور در سال گذشته بررسی و تهیه پیش نویس آیین نامه اجرایی مراکز خدمات داده اینترنتی (IDC) توسط سازمان انجام شد که با اجرای این آیین نامه در سال جدید برای دارندگان این پروانه امکان میزبانی سایت های اینترنتی در داخل کشور به وجود خواهد آمد.”
میزبانی سایت های فارسی در داخل کشور امر بسیار نیکی است ولی زمانیکه بخش خصوصی آن را مدیریت کند بدون شک باید منتظر هزینه سرسام آور باشیم تا هزینه ای پایین تر ! باید در نظر داشت این طرح زمانی پاسخ بهتری می دهد که با هزینه پایین و کیفیت بالا و حمایت بخش دولتی باشد .
هر چند اجرای طرح سرور ملی با اینکه طرحی جدید است و ممکن است نقص های بسیاری داشته باشد ولی می تواند کمک به سزایی در رابطه با پیشرفت اینترنت کشور داشته باشد !

در تاريخ ۲۶/فروردین/۱۳۸۷ بدون دیدگاه برچسب ها :

نوشته شده توسط admin

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است.
پیاده سازی : جوان میزبان