میزبانی سایت های ایرانی در داخل؛ خوب یا بد ؟

admin عمومي

چرا باید سایت های ایرانی بر روی سرور های خارجی پشتیبانی شوند ؟
عده ای دلیل این کار را سرویس دهی و کیفیت بالای سرور های خارجی می دانند ولی چطور ؟ آیا امکان ندارد ما در ایران خودمان سرویس دهی با کیفیت داشته باشیم !هرچند که قیمیت چنین کاری در داخل کشور بسیار بالاست و چه بسیار سایت های معروف ایرانی که به دلیل کم هزینه تر بودن سرور های خارجی ؛ از آنها استفاده می کنند .امروز که داشتم سایت خبر گزاری وبنا را می خواندم به خبری با محتوای زیر بر خوردم !
محمود خسروی گفت : “با توجه به اینکه میزبانی اکثر سایت های داخلی خصوصی و دولتی در خارج از کشور صورت می گیرد و با توجه به ضرورت طبقه بندی اطلاعات محرمانه و حفظ آنها در داخل کشور در سال گذشته بررسی و تهیه پیش نویس آیین نامه اجرایی مراکز خدمات داده اینترنتی (IDC) توسط سازمان انجام شد که با اجرای این آیین نامه در سال جدید برای دارندگان این پروانه امکان میزبانی سایت های اینترنتی در داخل کشور به وجود خواهد آمد.”
میزبانی سایت های فارسی در داخل کشور امر بسیار نیکی است ولی زمانیکه بخش خصوصی آن را مدیریت کند بدون شک باید منتظر هزینه سرسام آور باشیم تا هزینه ای پایین تر ! باید در نظر داشت این طرح زمانی پاسخ بهتری می دهد که با هزینه پایین و کیفیت بالا و حمایت بخش دولتی باشد .
هر چند اجرای طرح سرور ملی با اینکه طرحی جدید است و ممکن است نقص های بسیاری داشته باشد ولی می تواند کمک به سزایی در رابطه با پیشرفت اینترنت کشور داشته باشد !

شاید دوست داشته باشید:

۴ نکته اساسی

لای برگای کتابا دنبال خودت نگرد !تو غبارا تو سرابا دنبال خودت نگرد !گم نکن خودت رو تو دنیای تردید […]

خدا رو چه دیدی …

خدا رو چه دیدی …

میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت

میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت می خواری و مستی ره و رسم دگری داشت پیمانه نمی داد به پیمان […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>